خانم بهجت عظیمی نراقی مادر یکی از اولین شهدای سرباز ارتش استان مرکزی به فرزند شهیدش پیوست . | بلاگ

خانم بهجت عظیمی نراقی مادر یکی از اولین شهدای سرباز ارتش استان مرکزی به فرزند شهیدش پیوست .

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

ای مادر شهید، ماه عزا رسید
دلم تنگه برای روضه‌های تو
دلم تنگه برا سوز دعای تو
 مادر حلالم کن...

بر اساس گزارش سایت سلحشوران شهر نراق ؛ حاجیه خانم بهجت عظیمی فرزند جواد شیرزنی بود که در فقدان همسرش مرحوم عباس ابراهیمی زندگی را با سختی برای فرزندانش اداره کرد .

 

                    مرحوم عباس ابراهیمی                                           مرحوم حاجیه بهجت عظیمی

آقای عباس ابراهیمی فرزند حسین متولد 2 خرداد 1306 تاریخ  4 اسفند 1356 در سن 50 سالگی در اثر بیماری بدرود حیات گفت و در صحن بقعه شاه سلیمان شهر نراق خاکسپاری گردید .

مرحومه بهجت عظیمی و مرحوم اصغر ابراهیمی

حاج اصغر ابراهیمی فرزند این خانواده آبان 1395 دارفانی را وداع و در امامزاده محمد گلشهر کرج دفن شد .

  

شهید احمد ابراهیمی

فرزند دیگر این خانواده احمد ابراهیمی متولد 1340 است و در سن 16 سالگی از نعمت وجود پدر محروم گردید و برای مساعدت به والده مجبور به کار و تلاش مضاعف گردید .


31 شهریور 1359 که ارتش عراق جنگ را بر ایران تحمیل کرد با خدمت سربازی فرزند دلیر مشارالیها احمد ابراهیمی همزمان شد . 

 

احمد دوره آموزشی اش را در پادگان 03 عجب شیر استان آذربایجانشرقی گذراند و در جبهه های غربی کشور در مصاف با بعثی ها وارد دفاع مقدس گردید . زمانی که برای مرخصی به زادگاهش شهر نراق آمده بود اظهار داشت : این لباس سربازی ؛ کفن من است .

سرانجام احمد ابراهیمی به عنوان یکی از اولین شهیدان سرباز شهرستان دلیجان و استان مرکزی تاریخ 5 دی 1359 مصادف با 18 صفر 1401 و تنها 70 روز از جنگ نگذشته بود که در جبهه سرپل ذهاب استان کرمانشاه به شهادت رسید و در کنار قبر پدرش در بقعه شاه سلیمان شهر نراق خاکسپاری گردید . 

 

هشت ماه قبل از آن پاسدار محمدعلی قجری تاریخ 8 اردیبهشت 1359 به شهادت رسیده بود و چون این دو از اولین شهدای نراق و شهرستان دلیجان و مجموع استان مرکزی بودند شور و شعور و مطالعه از فلسفه شهادت در بین مردم رواج داشت .

بهجت خانم در صحن بقعه شاه سلیمان نراق هر هفته کنار قبر جگرگوشه اش می نشست و با همسر و فرزند شهیدش نجوا می کرد . هر فردی کنار مزار آنها حاضر می شد این مادر با آب نبات و شیرینی از او پذیرایی می کرد و خوشحال می شد که مردم از او به عنوان مادر شهید تجلیل می کنند .

مردم که جهت ملاقاتش به منزلش می رفتند تا از زحمات خودش و ایثارگری های شهیدش تقدیر و تجلیل کنند با گشاده رویی و منزلت از آنان استقبال می نمود . بارزترین فعالیت این مادر زحمتکش و نمونه حفظ حجاب بود که پیام قاطبه شهیدان است .

 

امّا دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ بهجت خانم که زندگی زینبی داشت به نزد فرزند روسفیدش رفت و آسمانی شد .

سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ برابر با اول محرم ۱۴۴۰ ساعت ۱۰ صبح تشییع پیکر پاک این مومنه از جلوی درب منزل واقع در گوهردشت.فاز۳.بین خیابان ۴ و ۵ شهرداری.بن بست رسالت.به سمت امامزاده محمد در ۴۵ متری گلشهر کرج.بلوار هوشیار  انجام و خاکسپاری خواهد گردید .

شادی روحش صلوات نثار کنید.

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : جمعه 23 شهريور 1397 ساعت: 12:03