تصویر مالکیّت حاج محمد نراقی فرزند حاج محمدرضا نراقی رئیس التجار در روستای زاغه بهار همدان در یک قرن قبل - سند شماره 131 | بلاگ

تصویر مالکیّت حاج محمد نراقی فرزند حاج محمدرضا نراقی رئیس التجار در روستای زاغه بهار همدان در یک قرن قبل - سند شماره 131

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

همدان
حاجی محمد ابن حاجی محمدرضا نراقی و پسران
عنوان تلگرافی نراقی         
بتاریخ ۲۳ شهر ذی الحجه الحرام ۱۳۴۳مطابق ۴ برج اسد .... ۱۳۰۳
(23 ذی الحجه 1343 برابر 24 تیر 1304)

خدمت ذیشرافت جناب مستطاب اجل آقای حاج حسن آقا تاجر تبریزی .......... مزیده اجلاله العالی
زحمت می دهد و استشهاد و استعلام می نماید آیا جناب عالی فعلا این بنده را که حاجی محمد نراقی هستم متصرف و مالک زاغه که در محل سیمینه رود است می دانید یا خیر؟  صریحا در این ورقه مرقوم فرمائید که عندالحاجت حجّت خواهد بود .
حاج محمد نراقی

حاشیه سند :
بنده که اطلاع از سابقه ندارم قریب ۹ ماه است که شما را در زاغه متصرف و عملیات سرکار را بطور مالکانه می بینم و می شنوم .
حاج حسن تاجر تبریزی

 مرحوم حاج محمد نراقی فرزند حاج محمدرضا رئیس التجار نراقی

این سند ارزشمند داخل غار علیصدر همدان روی دیوار نصب است که توسط  حاج احمد رضایی فرزند رضا با تلفن همراه عکسبرداری و در اختیار سایت قرار گرفت که از ایشان متشکریم .

  

سایت سلحشوران شهر نراق از استاد حاج سید مجتبی غفاری فرزند سید محمود از جهت بازخوانی تصویر مالکیّت حاج محمد نراقی فرزند حاج محمدرضا نراقی رئیس التجار در روستای زاغه بهار همدان در یک قرن قبل سپاسگزار می باشد .

توضیح سایت سلحشوران شهر نراق
زاغه ، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بهار در استان همدان ایران است . زاغه  در دهستان سیمینه رود قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۳۰۵۳ نفر (۷۵۵خانوار) بوده‌ است .

دورنمای روستای زاغه  از توابع دهستان سیمینه رود شهرستان بهار استان همدان در دامنه کوهستان الوند

حاج محمدرضا نراقی رئیس التجار از متمکنین نراق و منطقه بودند که به همراه پسرش حاج محمد نراقی و خانواده از نراق به همدان نقل مکان نمودند و مرتب به زادگاهشان نراق سرکشی داشتند . خانمه قدیمی نراقی ها در همدان متعلق به آنهاست .

...
نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : شنبه 25 فروردين 1397 ساعت: 15:35