تلگراف حاج محمد نراقی فرزند محمدرضا از همدان به نماینده اش در نراق محمدعلی فروغی(ملاعلی) در خصوص عایدات و املاک و فرستادن جوزغند یک قرن پیش - سند شماره 120 | بلاگ

تلگراف حاج محمد نراقی فرزند محمدرضا از همدان به نماینده اش در نراق محمدعلی فروغی(ملاعلی) در خصوص عایدات و املاک و فرستادن جوزغند یک قرن پیش - سند شماره 120

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

19 شهر ربیع الاول 1240( برابر 20 آبان 1203)

حاجی محمدابن حاجی محمد رضا نراقی و پسران
عنوان آقا(محمدعلی فروغی فرزند ملا ابوالقاسم) تاجر نراقی زیده مجده عالی

عرض می شود در جواب مراسلات شریفه در تاریخ پنجم شهر جاری از طرف تجارتخانه رحمت آورد وصول ... هشتاد تومان ارسالی سرکار را نوشته ... چهارتومان حواله حسین مکاری هم دریافت شد .
آسوده باشید الحال هم که خودم بسلامتی چهار روز است وارد و بدعاگوئی دوستان مشغول ؛ لازم دانستم به این مختصر در خصوص محصول با اهمیت نراق) زحمت بدهم .
آقاجان مکرر به شما نوشتیم راجع به املاک و عایدات نراق شما مختارید و اجازه مطلقه در امورغله آنجا .... گندم و محصول را به هر نحو صلاح می دانید در موقعش بفروشید .
جوزقند(جوزغند) را فقط معادل دو مَن و نیم آلوئی اَعلا به تهران به اسم شاهزاده ......... بفرستید و بقیه را به همدان ارسال دارید هرچه بیشتر بهتر .
دیگر محتاج به تجدید دستور و این چند فرمایشات نیست . زیاده سلامتی شما را طالب است . خاله زاده را سلام برسانید . کرارا نوشتم این مختصر املاک و غله قابل نیست که در ........ عبارات مرقوم می فرمائید. هرموقع صلاح دیدید بفروشید و جوزقند هم ارسال دارید بزودی . زیادتر از سال گذشته هم باشد .
الگاله(برگه خشک) لازم نیست امسال مگر نهایت تک بند چون مال سال گذشته موجود است .

اقل حاج محمد ابن حاجی محمد رضای نراقی

سایت سلحشوران شهر نراق از جناب استاد حاج سید مجتبی غفاری فرزند سید محمود به جهت بازخوانی متن تلگراف حاج محمد نراقی فرزند حاج از همدان به اش در نراق محمدعلی فروغی(ملاعلی) در خصوص عایدات و املاک و فرستادن جوزغند در یک قرن پیش سپاسگزار می باشد .

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 2 اسفند 1396 ساعت: 10:42