تلگراف حاج محمد نراقی از همدان به آقای محمدعلی فروغی در شهر نراق 96 سال قبل - سند شماره 112

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  تلگراف حاج محمد نراقی فرزند حاج محمدرضا از همدان به آقای محمدعلی فروغی در شهر نراق 96 سال قبل

  بتاریخ ۲۷ شهر ربیع الثانی ۱۳۴۳
  27 ربیع الثانی 1343(برابر 4 آذر 1303)
  همدان الی نراق
  جناب مستطاب عمده التجار آقای آقامحمدعلی(فروغی فرزند ملا ابوالقاسم) تاجر نراقی زیده مجده العالی

  فدایت شوم مراتب از قراری است که در عریضه ۲۳ جاری در جواب مراسله آقا حبیب الله آسوده عرض شده رقیمه شریف مورخه ۱۸ جاری از قم واصل از سلامتی شما مسرور شدم .
  راجع به جوزقند(جوزغند بهترین محصول شهر نراق) که شرحی نوشته بودید قبلا تقاضا نموده ایم که یک مقابل جوزقند همه سال تهیه شود و بعد نُسَخش را نوشته ایم نُسخ او را ننوشته ایم حالیه هم عرض می شود جوزقندی که علاوه بر مصرف معمولی تهیه کرده اید مع کلیه جوزقند همه ساله را فوری ارسالی همدان بکنید بعد از همدان به هرکجا می خواهیم می فرستیم .
  راجع بوصول برات پنجاه تومان هم کرارا نوشته ایم شما خو ب است همانطوریکه ایراد می گیرید به تجارتخانه همانطور ایراد به خودتان بگیرید که درست به کاغذها مرور نمی کنید زیرا چند لیست است توضیح و ما هم نوشته ایم .
  راجع به جنس هائی هم که از احمد آقا بنده زاده نتوانسته بودید تابحال قافله نبود وَ الا گمانم در خدمات قصوری شده و فرمایشات حضرتعالی انجامش را بر خود فرض می دانم بهرحال مرنده(کوزه آب)امروز توسط آقا سید نقی مکاری ارسال نمودم شرح ارسالی هم خودش معروض داشته مراسله با حبیب الله هم الساعه رسید محتمل امروز مرجوع می شود .
  بقیه مطالب و دستور حمل جوزقند در فوق عرض شد کلیه جوزقند خریداری و معمولی را حمل به همدان بکنید .
  زیاده عرضی نیست . خاله زاده ها را سلام برسانید . ........... حاصل نراق به صبیه دائی کاظم بدهید.
  اقل حاجی محمد

  سایت سلحشوران شهر نراق از جناب آقای حاج سید مجتبی غفاری فرزند سید محمود از بابت بازخوانی تلگراف حاج محمد نراقی فرزند حاج محمدرضا از همدان به آقای محمدعلی فروغی فرزند ملا ابوالقاسم در شهر نراق 96 سال قبل سپاسمند می باشد .

  نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 29 دی 1396 ساعت: 3:51
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها