خرید مِلک توسط فرزندان معاون التجار نراقی در نخجیروان محلات در 106 سال قبل - سند شماره 103 | بلاگ

خرید مِلک توسط فرزندان معاون التجار نراقی در نخجیروان محلات در 106 سال قبل - سند شماره 103

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

مکرم خلیله مهرها
همواره وجود مسعود از ...... سحاب(ابر) حضرت باریتعالی ....... محفوظ
..........................  مراسله .... که حاکی از سلامتی مزاج ........ پس از اطلاع بر سلامتی و صحیه مزاج فرح غیر محصور دست داد در باب املاکی که از عالیجاه عزت همراه آقا میرزا مصطفی قلی ...... سره نگارش شده بود مختصرا زحمت می دهم اینقدر بدانید که این فقره معامله مبنی بر مصلحت بوده و پس از این فایده آن و نتیجه آن بر خود شما معلوم خواهد شد مِلک ) مِلک است اسباب زحمت و مرارت نیست شاید شما کماهو حقه مستحضر نباشید لذا اقتباس به املاک نراق نکنید از آن کم نشده به همین قیمتی که خریداری شده ایحال مشتری دارد و مظنه زیادتر آن هم دارد .

در سال قبل مشتری یکصد و کسری معامله میشد و نقص هم در مِلک نیست چنانچه جناب آقا محمدجواد (محمد جواد )چیزی در این باب بشما نوشته مستحضر بر نوشته جات مشارالیه نبوده اید ملاحظه نوشته جات را نمودید باری در هر جهت مطمئن باشید و در باب کلچه قدری اهمال کرده اید مقصود داعی این بود که ماهوتی(کلاه) که ابتیاع (خریدن) می شود رنگ آن نجیب باشد وماهوت او تعریف داشته باشد که فی الجمله دمایی از برای آن باشد باری چون زمستان در پیش است باید به زودی برسد ............. بنویسید شاید قبل از رسیدن آنهم در.......... آقا محمد جواد بشود تفصیل آن به جناب آقا محمد رضا گفته شده ملاحظه گشادی و بلندی کلچه (نوعی پوشاک شبیه نَمَد) بشود جنابان خیرالحاج حاجی محمدرضا(حاج محمدرضا نراقی) و حاجی محمد تقی(حاج محمدتقی نراقی ابن حاج محمد ابراهیم تاجر نراقی) و جناب آقا محمد جعفر( حاج محمد جعفر نراقی ابن حاج محمد ابراهیم تاجر نراقی) را دعا برسانید .
سلامتی حالات مرقوم دارید والسلام

سال حدودی سند محرم  1333 هجری قمری برابر با آذر 1293 هجری شمسی

http://bayanbox.ir/view/4438736352636423187/photo-2017-07-27-16-43-52.jpg

سایت سلحشوران شهر نراق از جناب استاد حاج سید مجتبی غفاری فرزند سید محمود به جهت بازخوانی خرید مِلک توسط معاون التجار نراقی در نخجیروان محلات در 106 سال قبل  سپاسگزار است .

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 12 دی 1396 ساعت: 4:54