درایت سردار شهید سید نظام جلالی دلیجانی طی عملیات والفجر 8

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  بر اساس گزارش سایت سلحشوران شهر نراق ؛  تاریخ 20 بهمن 1364 عملیات غرورآفرین والفجر 8 در شهر بندری فاو عراق آغاز شد . چند روز پس از عملیات گردان ما در جبهه کارخانه نمک جهت عملیات ایذایی وارد عمل شد .
  پاسدار آقا سید نظام جلالی راهنما و نیروی اطلاعات عملیات گردان ما بود که پشت خاکریز مستقر شدیم .

  آقا سید نظام پس از بررسی منطقه گفت پشت خاکریز باشید و به هیچ عنوان حرکت نکنید تا باز گردم . ساعاتی گذشت یک فرمانده ناشناس آمد و گفت برای چی اینجا اینجا مسقر هستید و وارد منطقه شوید . به ایشان عنوان شد آقای جلالی گفته حرکت نکنید تا باز گردم و ما حرکت نمی کنیم .

  آقا نظام بازگشت و گفت فعلا اقدامی نمی کنیم و در مقابل سوال یاران گفت دلیل آن صبح برایتان روشن می شود . هوا که روشن شد مشاهده کردیم دو قبضه دو لول ضد هوایی ارتش متجاوز بعث عراق با اشرافیت کامل روی نیروهای ایرانی آماده بود و در صورتی که وارد عمل می شدیم سرعت عمل در خاموش کردن آنها در تاریکی میسّر نبود یا به کُندی انجام می گرفت و آسیب جدی به گردان وارد می شد و درایت سید نظام مانع از خسارت گردید . شب بعد وارد عمل شدیم و با موفقیت منطقه آزاد شد .

  سردار سید نظام جلالی فرزند سید یوسف متولد 1342 تاریخ 29 دی 1365 طی عملیات کربلای 5 در جبهه شلمچه خرمشهر استان خوزستان بال در بال فرشتگان گشود و پیکر مطهرش در گلزار شهدای دلیجان استان مرکزی خاکسپاری گردید .

  راوی : پاسدار سید تقی موسویان فرزند سید علی اهل شهر نراق تاریخ 23 آبان 1395 شهر کوفه عراق

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 21 مهر 1396 ساعت: 4:05
  برچسب‌ها : دلیجانی,
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها