راه اندازی و عبور جاده انترپوز در شهر نراق | بلاگ

راه اندازی و عبور جاده انترپوز در شهر نراق

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

انترپوز نام یک شرکت فرانسوی است که در خصوص انتقال لوله گاز در ایران و مشخصا شهر نراق فعالیت داشت . مردم به آن آنترپوز خطاب می کنند و مرکز آن در جاده دلیجان - قم مابین دودهک و سلفچگان واقع شده است.

این شرکت حدود چهل سال پیش کار لوله کشی گاز شهر کاشان را که از مسیر شهر نراق و از امتداد جاده کمربندی می گذرد به عهده داشت. همچنین در مسیر لوله گذاری یک جاده خاکی نیز احداث کرد که کمتر مورد استفاده بود و ترددی در آن انجام نمی گرفت و بیشتر به خاطر مشخص نمودن حریم محل لوله گذاری راه اندازی شد به همین خاطر به جاده انترپوز مشهور گشت .

بعد از گذشت سال ها هنوز این اسم زبانزد خاص و عام است. زمانی که کار لوله کشی به اتمام رسید ، شرکت برای تست نهایی آب را با فشار از طریق کاشان به داخل لوله پمپاژ کردند . در آن روز من و مرحوم پدرم آقای علی اکبر علی آقایی به مزرعه پودنا می رفتیم . حوالی ساعت 11 بود که به محل "حصار چهار دیوار" رسیدیم ناگهان مشاهده کردیم که یک نقطه از مسیر لوله گذاری شکافته شد و آب از عمق خاک به طرف آسمان با فشار زیاد فوران کرد.

مردم که در مسیر جاده در تردد بودند ، مشغول تماشای این صحنه عجیب شدند .    بعد از چندی کارشناسان شرکت به محل حادثه رسیدند و از طریق بی سیم با کاشان تماس گرفتند و جریان آب را متوقف کردند و روز بعد لوله را بازسازی و ترمیم نمودند .

سایت سلحشوران شهر نراق از جناب آقای مرتضی علی آقایی از بابت تهیه این پست سپاسمند است .

انترپوز,...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : جمعه 14 مهر 1396 ساعت: 12:03