راه اندازی و عبور جاده انترپوز در شهر نراق

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  انترپوز نام یک شرکت فرانسوی است که در خصوص انتقال لوله گاز در ایران و مشخصا شهر نراق فعالیت داشت . مردم به آن آنترپوز خطاب می کنند و مرکز آن در جاده دلیجان - قم مابین دودهک و سلفچگان واقع شده است.

  این شرکت حدود چهل سال پیش کار لوله کشی گاز شهر کاشان را که از مسیر شهر نراق و از امتداد جاده کمربندی می گذرد به عهده داشت. همچنین در مسیر لوله گذاری یک جاده خاکی نیز احداث کرد که کمتر مورد استفاده بود و ترددی در آن انجام نمی گرفت و بیشتر به خاطر مشخص نمودن حریم محل لوله گذاری راه اندازی شد به همین خاطر به جاده انترپوز مشهور گشت .

  بعد از گذشت سال ها هنوز این اسم زبانزد خاص و عام است. زمانی که کار لوله کشی به اتمام رسید ، شرکت برای تست نهایی آب را با فشار از طریق کاشان به داخل لوله پمپاژ کردند . در آن روز من و مرحوم پدرم آقای علی اکبر علی آقایی به مزرعه پودنا می رفتیم . حوالی ساعت 11 بود که به محل "حصار چهار دیوار" رسیدیم ناگهان مشاهده کردیم که یک نقطه از مسیر لوله گذاری شکافته شد و آب از عمق خاک به طرف آسمان با فشار زیاد فوران کرد.

  مردم که در مسیر جاده در تردد بودند ، مشغول تماشای این صحنه عجیب شدند .    بعد از چندی کارشناسان شرکت به محل حادثه رسیدند و از طریق بی سیم با کاشان تماس گرفتند و جریان آب را متوقف کردند و روز بعد لوله را بازسازی و ترمیم نمودند .

  سایت سلحشوران شهر نراق از جناب آقای مرتضی علی آقایی از بابت تهیه این پست سپاسمند است .

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 14 مهر 1396 ساعت: 12:03
  برچسب‌ها : انترپوز,
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها